Silvestrovskou kocovinu vydýchávali na Landeku

Autor: Redakce Horník <josef.lys(at)okd.cz>, Téma: Horník, Vydáno dne: 15. 01. 2010

Landek

Celkem 256 pamětních účastnických listů (v tom tři „skupinové“ pro páníčky a jejich pejsky) vypsali letos pořadatelé jubilejního 10. novoročního výstupu na kopec Landek. I když je to o pár kusů méně než loni, s průběhem akce vládla i tentokrát plná spokojenost.

„Zradilo nás trochu počasí, ale jinak vše proběhlo v klidu a pohodě, opět bylo zajištěno občerstvení a lidé byli spokojeni,“ řekl člen odboru Klubu českých turistů Baník Ostrava OKD a iniciátor a hlavní pořadatel výstupu Václav Šebek.

Landek    Jak informoval, turisté také vykoupili přes 170 plaket Novoroční čtyřlístek v celkové hodnotě 3,5 tisíce korun. Výtěžek z této akce KČT půjde na výstavbu vozíčkářské turistické stezky v okolí Brna. „Takže opravdu povedená akce a určitě ji uspořádáme i napřesrok,“ slíbil Šebek.

Landek

Pokud se někomu tak dlouho čekat nechce, může se už 2. října zúčastnit Turistického pochodu za Petřkovickou Venuší, který připravují společně odbor KČT Baník Ostrava OKD a Hornické muzeum OKD. „Půjde se z Hornického muzea směrem na Hlučínsko po trasách dlouhých 10 až 25 kilometrů. Všichni zájemci jsou srdečně zváni,“ upřesnil Václav Šebek.