Včil furt všeci kajsik litaju

Autor: Redakce Horník <josef.lys(at)okd.cz>, Téma: Zábava, Vydáno dne: 14. 06. 2008

Seděl sem v ponděli Na Upadnici a byl nervozni jak pes. „Co se, Lojzek, robi?“ ptal se mě Antek. „Ale dneska v devět rano vystartoval muj synek, tyn Pražak, z Ruzyně do Ameryki. Tak to viš! Včera zas v radiu mluvili o tym , jak kajsik spadly dvě letadla, tuž sem cely taki nervozni,“ vysvětlil sem mu. „A co budě robiť v Americe?“ vyzvidal Poldek. „Ale, koňči tam tu univerzitu. Ešče paru zkušek a do štrnasti dni budě promoca,“ chlubil sem se. „Ser na to, před chvilu vystartovali do Rakuska na EURO naši fotbalisti a tež se nikdo něboji, že nědoleťa. Navic letěl před vikendem sukromym tryskačem za Berlusconim na Korsiku aji naš pan premier a tež se nic něstalo. Čemu by mělo ero zrovna s tvojim synkem jebnuť na zem?!“ uklidňoval mě svojim zvlaštnim zpusobem Jiřik.

Jak to vidí stryk LojzekPivar„No ja, s tym tvojim Topolankem lita sam panbuch, bo inač by němoch tak dluho byť u koryta a tak blbě řidiť tu vašu vladu, aniž by ho kerysik vyhodil z okna te Strakovki,“ rypnul se do Jiřika socan Antek. Ale Jiřik naščesti něreagoval, tak sem se moch dal hňacať v tych svojich obavach o synka. „No ja, ale to všecko byly enem hodinove lety! Muj synek letěl nejprv hodinu z Prahy do Düsseldorfa a deprem potym do Chicaga! A to budě celych osum hodin v luftě! A to uznatě, že je věči něbezpeči!“ nědal sem se uchlacholiť. „Di do řiti! Mluviš tajak svičkova baba před buřku! Přeci každe děcko vi, že když se nic z letadlem něstaně při startu či při přistaňu, pak z luftu ho može sundať enem terorista z bombu! Takže na tym, jak dluho si v luftě, nezaleží! Přeci se němysliš, že by im nad oceanem moch dojsť benzin…,“ smjal se mojim blbym obavam Podek. A že byly fakt blbe, to sem se dozvěděl v utery, kdy se synek z Ameryki ozval. Ale vtedy sem to přeci ešče němoch čuť.

Eščeže Jiřik změnil temat dišputa, bo bysem byl fakt schopny cosik na teho synka přivolať… „Když se dřista o tym litaňu, jak to budě letos z dovolenu?,“ zeptal se. „A že se ptaš zrovna ty!? Isto zas pojeděš do Řecka a přismyčiš se znova jakusik tu Cigaňu, kera tě o všecko obere a kere se něbuděš mocť zbaviť. Tajak se ti to už raz povedlo,“ rypnul se Poldek. Jiřik to přešel a pravil: „Myslel sem, že bysme mohli zas raz k tobě na Ostravicu!“ Jiřik se zasmjal: „Abys tam zas klofnul jakusik tu smutnu, osamělu blondynu, jak před třemi rokami, ni?!“ Ale to už řvala smichem při tej vzpomínce cela hospoda a Jiřik se rači stahnul do sebe a už cely večer ani něšpitnul.

Naščesti se hned vzal slovo Erďa: „To vola roba z kuchyně na teho svojiho:
,Chci sex! A hned teď!’
Chlop přileti, zrobi ji to, a potym se překvapeně pta: ,A co že tak najednou?’ ,Ale vařím vajíčka, rozbily se mi hodiny a potřebovala jsem odměřit přesně tři minuty!’

Fajne, ni?!“

Tuž zdař buh, vaš Lojzek