MIROSLAV ŠEVČÍK VYSTAVOVAL

Autor: Rudolf Polák <polak_rudolf(at)volny.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 03. 03. 2008

SanfraciskoBlíží se hezké počasí příroda se probouzí, proto opakujeme článek z loňského roku.

Na výletě, na dovolené si mnozí z nás fotíme místa, která se nám líbí, nebo jsou svým způsobem zajímavá. To proto, abychom se pak mohli zastavit nad fotografií a připomenout si nejeden hezký okamžik.

Vášeň k fotografování zúročil ve své první výstavě náš zaměstnanec na o. z. ODRA Miroslav Ševčík. Výstava s názvem „Něco málo z Kalifornie“ se konala od 4. do 26. října v galérií Maryčka v havířovském Kulturním domě Petra Bezruče. K vidění byly barevné fotografie formátu 40 na 60 cm pořízené ze dvou cest po západě Spojených států.

BodieNašemu fotografovi učarovala různorodost přírody i pozoruhodnosti San Francisca. Na obrázcích jsou zachyceny vodopády, mohutnost pískovcových útvarů Yosemitského národního parku, písečné duny a drsné pohoří z Údolí smrtí, obří sequoie ze stejnojmenného národního parku, dřevěná konstrukce těžní věže zlatokopeckého městečka duchů, bizarní vápencová sousoší jezera Mono Lake nebo párek rypoušů sloních trávicích den na pláži západního pobřeží. S úchvatnými výtvory přírody kontrastují záběry města San Francisca. To bylo představeno detailem slavného mostu Golden Gate Bridge, pozemní lanovkou Cabel Car, zdolávající jeden z prudkých sanfranciských kopců s Alcatrazem v pozadí, mrakodrapy finančního centra či řadou viktoriánských domů. Jak autor podotkl na vernisáži, je San Francisko město, do kterého se po spatření nelze nezamilovat.

Fotografie, které v sobě ukrývají větší poetičnost, se na výstavu nevešly a čekají v jeho archivu na další příležitost.

Mirku! Dobré světlo!

Josef Havelka