Odešel náš kamarád...

Autor: administrator <info(at)hornicky-klub.info>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 02. 2008

Dne 27.prosince 2007 náhle opustil naše řady dlouholetý báňský odborník Ing.Viktor Vrtal. Rozloučili jsme se s ním v sobotu 5.ledna 2008 v kostele v Ostravě Zábřehu.

Narodil se 16.1.1932 a své mládí prožil v početné rodině na Českomoravské vysočině. V roce 1947 nastoupil do učení za horníka na tehdejším Dole Generál Svoboda v Ostravě Přívoze. Po vyučení se dále vzdělával a v roce 1957 ukončil studium na Vysoké škole politických a hospodářských věd Praze. Celý svůj život zasvětil hornictví a dlouhá léta až do důchodu pracoval na Báňských projektech v Ostravě. Mezi hornickou veřejností je známa jeho publikační činnost ekonomického zaměření v odborném tisku i jeho občanské aktivity.

My, horničtí vyučenci, jsme si vážili jeho kamarádské a dobrosrdečné povahy. Vždy iniciativně a obětavě pomáhal při organizování srazu vyučenců na Landeku a také se pravidelně zúčastňoval akcí našeho Klubu přátel hornického muzea. Dovedl poradit, pomoci, povzbudit i pobavit. Ještě 4.prosince byl na Barborku na Landeku mezi námi.

Zdař Bůh

Za vyučence a kamarády z Klubu přátel hornického muzea

Josef Vilím