Grandiózní projekt se líbí

Autor: administrator <info(at)hornicky-klub.info>, Téma: Horník, Zdroj: Josef Lys HORNÍK, Vydáno dne: 27. 03. 2007

Jindřich Plaza společnosti RPG Real Estate může změnit panorama Ostravy

Jindřich PLAZAHotelový komplex má zahrnovat tři výškové objekty. Nejvyšší z nich počítá s dvaceti patry.

Architektonický skvost může vyrůst na místě současného hotelového domu Jindřich na Nádražní ulici v Ostravě. Její majitel - společnost RPG Real Estate - totiž zvažuje tento multifunkční objekt panelového typu z osmdesátých let zbourat a na jeho místě nechat postavit prvotřídní hotelový komplex s řadou maloobchodních provozoven a restaurací poskytujících služby na vysoké úrovni.

Přestože se na konečné podobě projektu ještě pracuje, společnost RPG Real Estate jej už v úterý 20. března představila ostravským radním. Hotelový komplex nazvaný Jindřich Plaza má zahrnovat tři výškové objekty. Nejvyšší z nich počítá s dvaceti patry. Kromě 120 pokojů business třídy bude mj. disponovat prvotřídními kancelářskými prostorami, konferenčním a fitnes centrem, prodejnami, dalšími provozovnami služeb a také podzemním parkovištěm s kapacitou 650 stání. Cihlová stavba sto let staré budovy i s těžní věží je v plánované ,kompozici budov Jindřich Plaza zachována a přilehlý Bezručův sad bude rozšířen o další zeleň.

Jak pro Horník uvedl mluvčí RPR Real Estate Petr Handl, reakce ostravských radních na projekt Jindřich Plaza je velmi pozitivní. V příštím týdnu s ním budou podrobně seznámeni také členové rady městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, v jehož katastru má komplex vyrůst. Pak bude velkolepý záměr představen veřejnosti. Pracují na něm mezinárodně uznávaní architekti a projektanti CMC Architects (Praha), včetně projektových manažerů a konzultantů renomované společnosti Gaedier & Theobold (Londýn, Praha). Spoludeveloperem Jindřich Plaza je společnost Luxembourg Associates Ltd., s. r. o., developer projektu Luxembourg Plaza v Praze.

V harmonogramu projektu stojí, že v dubnu bude zažádáno o demoliční výměr a demolovat se začne počátkem léta. Stavba bude zahájená koncem roku a měla by být dokončena koncem roku 2009.